Škrupinoviny

Škrupinoviny

Škrupinoviny sú pre nás veľmi dôležité z hľadiska nutričných hodnôt. Obsahujú pre nás veľmi dôležité vitamíny, tuky, vlákniny a iné. Z tohto hľadiska ešte stále u nás nie sú dosť docenené, aj keď pozorujeme zvýšený záujem o tieto výpestky. Patria sem hlavne orechy, liesky, gaštany a mandle.

POZOR!!! PROSTOKORENNÉ A BALOVÉ VÝPESTKY SA DAJÚ VYSÁDZAŤ IBA V SKORÝCH JARNÝCH A NESKORÝCH JESENNÝCH MESIACOCH. KONTAJNEROVANÉ SADENICE SA DAJÚ SADIŤ POČAS CELÉHO ROKU.

Zobrazenie mriežky:

Apollo orech polopapierak veľký plod kontajner C6

(0)
Objednávky (19)

Orech Apollo má veľký, vajcovitý plod, menšia špička, škrupina je polopapierová a dobre sa uvoľňuje z rubiny plodu. Plod je veľmi dobrej nasladlej chuti, obsahuje viac vody a preto je treba ju po zber..

30,00 €

Bojar gaštan jedlý rezistentný kontajner C5

(0)
Objednávky (43)

Gaštan jedlý Bojar patrí medzi obľúbenú odrodu. Je to skorá odroda s veľkými (10,52g) lesklými plodmi, sfarbené do tmavohneda, tvar baňatý, ukončený kratším semeníkom. Má biele sfarbenie na priereze. ..

26,00 €

Europa orech nízky vzrast samoopelivý kontajner C12L / 125-150cm

(0)
Objednávky (2)

Orech kráľovský EUROPA je nová samoopelivá odroda orecha s nízkym vzrastom, vhodná do malých záhrad, pri veku 20 rokov, dosahuje veľkosť okolo 4 - 6m. Výnosy sú však vysoké a začína plodiť už 3.roku p..

100,00 €

Ferragnes mandľa strom urodná

(0)
Objednávky (16)

Mandľa Ferragnes má vysokú úrodnosť, kvitne v aprili, neskôr ako ostatné odrody čím uniká jarným mrazom. Plody sú veľmi veľké, 35-40% jadra, podlhovasté s mäkkou škrupinou a lahodná chuť. Nevyskytujú ..

20,00 €

Lange van Lod orech obrovský samoopelivý kontajner C5L

(0)
Objednávky (18)

Orech LANGE VAN LOD má obrovské orechy. Je to novinka z Holandska. Strom je vhodný do menších záhrad s konečnou veľkosťou 5 až 7m. Plody sú obrovské 8-10cm s hmotnosťou 30-40g. Jadro má 10-18g, po vys..

85,00 €

Lauranne mandľa samoopelivá prostokorenná

(0)
Objednávky (23)

Mandľa Lauranne novinka, ktorá je samoopelivá a je dobrým opeľovačom. Kvitne v polovici marca, neskôr ako ostatné odrody čím uniká jarným mrazom. Škrupina je hrubá, plody sú veľké, 35-40% jadra, máva ..

24,00 €
Na sklade

Maraval gaštan jedlý čiastočne samoopelivý kontajner C6

(0)
Objednávky (4)

Gaštan jedlý Maraval je pomerne nenáročná, má veľké až veľmi veľké plody s veľmi dobrou chuťou, lesklé, zafarbenie mahagónovo červené, kvytne v lete a dozrieva v októbri, ľahko sa oddeľuje. Je odolná ..

35,00 €

Marigoule gaštan jedlý odolný kontajner C6

(0)
Objednávky (6)

Gaštan jedlý Marigoule je pomerne nenáročná, má veľké až veľmi veľké plody s veľmi dobrou chuťou, lesklé, zafarbenie mahagónovo červené, dozrieva v októbri, ľahko sa oddeľuje. Je odolná voči parazitic..

35,00 €

Mini Multiflora 9 orech trpasličí samoopelivý kontajner C5L

(0)
Objednávky (0)

Orech kráľovský MINI MULTIFLORA 9 je nová samoopelivá odroda orecha s trpasličím vzrastom, vhodná do malých záhrad alebo do kvetináča na terasu alebo balkóny, pri veku 20 rokov, dosahuje veľkosť okolo..

100,00 €

Mistral gaštan jedlý štepený kontajner C5

(0)
Objednávky (18)

Gaštan jedlý Mistral má vysokú úrodnosť, veľké plody (9,3g), pretiahnutého tvaru, tmavohnedé, dobre sa olupujú. Strom má guľovitú, redšiu korunu, kvitne neskoro, koncom júna, cudzoopelivá. Dozrieva v ..

26,00 €

Nottingham lieska kríková čiastočne samoopelivá prostokorenná

(0)
Objednávky (0)

Kríková lieska Nottingham je odroda s stredne bujným rastom, tvorí kompaktný ker. Plody sú stredne veľké až veľké, oválne. Zberajú sa od septembra do októbra. Orechy obsahujú veľké množstvo vitamínov ..

10,00 €

Shubert orech srdcový kontajner C6

(0)
Objednávky (0)

Orech Shubert pôvodom z Japonska taktiež známy ako Heartnut alebo srdcový orech sa vyznačuje práve svojimi plodmi ktoré sú v tvare srdca. Plody môžu dorastať až do 4-5cm, škrupina je tvrdá ale aj napr..

86,00 €
Zobrazenie 1 až 12 z 36 (3 stránok)