Muchovník Amelanchier aljašská čučoriedka

 Muchovník Amelanchier aljašská čučoriedka

Amelanchier muchovník alebo Aljašská čučoriedka je obľúbená náhrada za čučoriedky. Oproti čučoriedkam je nenáročná na pestovanie, nevyžaduje si kyslú pôdu. Má podobné tmavomodré až tmavofialové plody, so sladkou až sladko-kyslou chuťou. Je to samoopelivá rastlina, mrazuodolná vhodná aj do vyšších polôh do -40C, nie je zaznamená ciltivosť na choroby a voči jarným mrazom je odolná do -5C. Odrody muchovníka menia svoje sfarbenie listov na podzim, zo zelena do jasno oranžovo-červenej. Stáva sa okrasným kríkom, má aj biele kvety, ktoré kvitnú od začiatku mája. Po výsadbe prvé plodenie nastáva v 3 roku. Dorastá do výšky od 2.5m po niektoré druhy až 5m. Potrebuje bežnú, vlhkú pôdu, priame slnko a stanovište chránené závetrým. Pre bohatú úrodu a kvety je dôležitý presvetľovací rez a jarné hnojenie. 

Zobrazenie mriežky:

Amelanchier canadensis Lamarckii

(0)
Objednávky (4)

Amelanchier canadensis (Lamarckii)  muchovník alebo Aljašská čučoriedka je obľúbená náhrada za čučoriedky. Oproti čučoriedkam je nenáročná na pestovanie, nevyžaduje kyslú pôdu, navyše sa jej darí aj v..

13,00 €

Ballerina muchovník aljašská čučoriedka sladká

(0)
Objednávky (14)

Amelanchier (aljašská čučoriedka) Ballerina, muchovník hladký, je výborný do stredných záhrad. Má viac kompaktný vzrast, pevné vetvy. Na jar začínajú kvitnúť biele, hviezdicové kvety, bobule rastú na ..

26,00 €
Nie je skladom

Prince William muchovník aljašská čučoriedka ker

(0)
Objednávky (4)

Amelanchier (aljašská čučoriedka) muchovník Prince William je kanadský a je známy pre svoje veľké biele kvety. Plody dozrievjú začiatkom júla, sú tmavofialové, kombinácia sladkoplodej jarabiny a čučur..

Na dotaz

Glenform rainbow pillar muchovnik

(0)
Objednávky (1)

Amelanchier (aljašská čučoriedka) Canadensis Glenform rainbow pillar muchovník je to opadavý, skoro kvintúci, v apríli, veľký ker. Kvety sú biele a príjemnej vône. Bobule má sfarbené do purpurova tmav..

Nie je skladom

Honeywood muchovník aljašská čučoriedka

(0)
Objednávky (3)

Amelanchier (aljašská čučoriedka) Honeywood, muchovník jelšovitý, má veľké plody s leklými zelenými listami. Na podzim menia svoje sfarbenia na oranžovo-červené. Dozrieva neskoršie v lete purpurovočie..

Nie je skladom

Krasnojarskaja muchovník aljašská čučoriedka ker

(0)
Objednávky (0)

Amelanchier (aljašská čučoriedka) Krasnojarskaja, muchovník jelšovitý, má ako ostatné muchovníky veľké, biele kvety s ľahkou vôňou, a listy, ktoré sa sfarbujú na podzim do červena. Je to vzpriamený ke..

Nie je skladom

Laevis muchovnik aljašská čučoriedka nenáročná

(0)
Objednávky (4)

Amelanchier (aljašská čučoriedka) laevis Muchovník hladký má biele kvety, kvitnúce v apríli. Bobule sú tmavofialové, veľmi dobrej chuti, vhodné na priamy konzum, ale i spracovaie. Na jeseň sa listy sf..

Lamarckii muchovník aljašská čučoriedka nenáročná

(0)
Objednávky (33)

Amelanchier (aljašská čučoriedka) Lamarckii, muchovník lamarkov, je to atraktívny strom s jedlými bobulami. Listy majú zo začiatku jary medeno-rúžové sfarbenie, neskôr zelené a na podzim predchádza do..

12,00 €
Nie je skladom

Martin muchovník aljašská čučoriedka velké plody

(0)
Objednávky (0)

Amelanchier (aljašská čučoriedka) Martin, muchovník jelšovitý, dozrieva najskoršie, začiatkom júna. Má plody 18mm veľkosti, dozrievajú na jednom strapci, sú šťavnaté. Je stredne silno rastúca a dorast..

Muchovník očkovaný aljašská čučoriedka nenáročná

(0)
Objednávky (1)

Amelanchier očkovaný (aljašská čučoriedka), muchovník jelšovitý, má tmavomodré plody, ktoré dozrievajú počas leta. Má biele kvety a zelené listy, ktoré sa na podzim sfarbujú do oranžovo-červena. ..

Nie je skladom

Northline muchovník aljašská čučoriedka vysoko úrodný

(0)
Objednávky (0)

Amelanchier (aljašská čučoriedka) Northline, muchovník jelšovitý, je novinka. Má veľké, mäsité tmavofialové bobule, ktoré dozrievajú na dlhom strapci (7-13 bobúľ). Plody sú veľmi dobrej sladkej chuti,..

Obelisk muchovník aljašská čučoriedka kompaktny tvar C2L

(0)
Objednávky (12)

Amelanchier (aljašská čučoriedka) Obelisk, muchovník jelšovitý, má veľmi hustý, vzpriamený vzrast v tvare vystupavého oválu. Dorastá do výšky 3m a šírky 1m. Na menšej ploche ponúka vysoké množstvo kve..

19,00 €
Zobrazenie 1 až 12 z 17 (2 stránok)