Figovníky ponuka ceny

Figovníky ponuka ceny

Pestovanie figovníkov je možné všade tam, kde sa bežne darí viniču a to dokonca aj vo voľnej pôde. Vyhovuje mu slnečné stanovište pri južných múroch, chránené pred severným studeným vetrom. Znáša suché pôdy chudobné na živiny. Na zimu vo vyšších polohách je vhodná ochrana. Okrem toho že figovník plodí ovocie, celá rastlina vyzerá veľmi dekoratívne. Pri dobrých rokoch dokáže zarodiť aj dva krát za sezónu. Rastlina rodí už tretí až štvrtý rok po výsadbe a z jedného kra sa v dospelosti dá obrať aj viac ako 10 kg plodov.

Zobrazenie mriežky:

Brown Turkey Ficus carica figovník C2L

(0)
Objednávky (44)

Brown turkey je jeden z najodolnejších figovníkov, ktorý v našich podmienkach dobre rodí a znesie mrazy do -20°C. Odroda je samoopelivá. Plody sú stredne veľké s hmotnosťou okolo 40g, tmavofialovej fa..

12,00 €

Dotato Ficus carica figovník

(0)
Objednávky (0)

Odroda Dotato znesie mrazy do -15°C. Plody sú hruškovytého tvaru so zelenožltým sfarbením, začínajú dozrievať od polovice augusta. ..

32,00 €
Na dotaz

Violette de Bordeaux Ficus carica figovník 60-80cm/C2L

(0)
Objednávky (18)

Odroda figy Violette de Bordeaux je samoopelivá. Plody sú stredne veľké s hmotnosťou okolo 40g, tmavofialovej farby. Chuť je lahodná a sladká. Sú zrelé vtedy, ak idú ľahko odlomiť. Pestovanie figovník..

Zobrazenie 1 až 3 z 3 (1 stránok)