Little Blue hydrangea macrophylla hortenzia kalinolistá kontajner C2L

Little Blue hydrangea macrophylla hortenzia kalinolistá kontajner C2L

Počet hodnotení: 0 Objednávky (0)
32,00 €
Výrobca: Avaxa Stolker
Kód produktu: 020620220001
Dostupnosť:
Skladom

Prehľad

Little Blue hydrangea macrophylla hortenzia kalinolistá patrí medzi trpasličie modré odrody, kvitne počas letných mesiacov. Ker dorastá do výšky a šírky okolo 50cm. Kvitne na 2-ročnom dreve. Pri hortenziách je dôležité stanovište, odporú...

Popis produktu

Little Blue hydrangea macrophylla hortenzia kalinolistá patrí medzi trpasličie modré odrody, kvitne počas letných mesiacov. Ker dorastá do výšky a šírky okolo 50cm. Kvitne na 2-ročnom dreve.

Pri hortenziách je dôležité stanovište, odporúča sa polotieň a dobre chránené miesto pred silným vetrom. Treba brať do úvahy sfarbenie kvetu, tie ktoré majú výrazne sfarbenie, potrebujú viac slnka. Dávať pozor si treba hlavne na jarné slnko, ktoré prichádza po nočných mrazoch, môžete ker zabaliť do materiálu a tým chrániť pred silnými lúčmi. Pre hortenzie je veľmi dobrá vlhká pôda, s dobrými živinami. Priame slnko toleruje pri dobrej závlahe, pokiaľ Vám začnú hnednúť konce listov, treba premiestniť do polotieňa.

Kyslá pôda napomáha k lepšiemu rastu a sfarbeniu, rozlišujeme modré a ružové sfarbenie. Kyslá pôda pôsobí aj na sfarbenie kvetu, na modré sfarbenie kvetu sa využíva špeciálny substrát. Čím je pôda viac zásaditá, tým je farba bledšia, do ružova. Pri nedostatočnom prekyslení hortenzia môže zmeniť farbu z modrej na ružovú. Pôda je dobrá ľahká a priepustná. Kyslosť pôdy vyhovuje 4-6 ph. 

Rastlina je plne mrazuodolná.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               
Captcha
Anablanca jahoda stálerodiaca ananásová pineberry 1ks
Aprica  jahoda skorá veľkoplodá multiplat 10ks
Clery jahoda veľmi skorá multiplat 10ks
Dahli jahody veľmi skoré multipack 10ks
Daroyal jahoda veľmi skorá multiplat 10ks
Darselect jahoda stredne skorá multiplat 10ks